JAK ZMIERZYĆ I WYBRAĆ ROZMIAR PIERŚCIONKA

Odpowiedni rozmiar pierścionka – co warto wiedzieć

Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka lub obrączki często stanowi niemałe wyzwanie.

Warto wiedzieć, że dobrze dobrany rozmiar pierścionka to taki, który nie powoduje uczucia dyskomfortu.
Oznacza to, że musi przechodzić przez kostkę z lekkim oporem, a jednocześnie nie może uciskać palca.

Trzeba pamiętać, że rozmiary mogą się delikatnie różnić w zależności od pory dnia czy temperatury. W drugiej połowie dnia nasze dłonie są często bardziej opuchnięte. Również latem, gdy temperatury rosną nasze palce się powiększają a zimą, gdy temperatury spadają palce się obkurczają.

Wpływ na rozmiar ma także dłoń, na której chcemy nosić biżuterię. W większości przypadków rozmiary na obu dłoniach są zbliżone, ale różne.

Sposoby pomiaru rozmiaru pierścionka

  • Pierwszy sposób – pomiar palca

Polega on na zmierzeniu sznureczkiem lub centymetrem obwodu palca z zachowaniem swobody podczas ściągania. Następnie od obwodu wyrażonego w milimetrach należy odjąć 40. Wynikiem jest rozmiar pierścionka.

Przykład: Jeśli obwód naszego palca wynosi 50 milimetrów, to odejmując 40 zyskujemy wynik 10, czyli rozmiar pierścionka.

  • Drugi sposób – pomiar pasującego pierścionka

Jeśli posiadasz inny, pasujący pierścionek to możesz wykorzystać go do pomiaru. Wystarczy zmierzyć wewnętrzną średnicę i na podstawie rozmiarówki dopasować swój wynik do rozmiaru.

Przykład: Jeśli wewnętrzna średnica wynosi około 17 milimetrów to prawdopodobnym rozmiarem będzie 14.

  • Trzeci sposób – wizyta w L’or

Zachęcamy do skorzystania z tej opcji jeśli masz taką możliwość. Doświadczenie i wiedza naszego zespołu pozwala na dokładne dopasowanie rozmiaru pierścionków oraz obrączek. Posiadamy profesjonalne miarki, które pomogą określić jakiego rozmiaru potrzebujesz.

Dodatkowo wybierając pierścionek lub obrączkę z naszej oferty zapewniamy darmową korektę rozmiaru. Dzięki temu nie musisz przejmować się niedokładnie wykonanym pomiarem. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym online oraz w naszym warszawskim, stacjonarnym salonie, w którym posiadamy jeszcze większy wybór pięknej biżuterii. Zapraszamy!